Menu
 • ekstrakty.jpg

  Oczyszczanie nikotyny – misja ukończona

  2017-05-06 14:03

  To, co widzisz na zdjęciu po lewej stronie jako bezbarwna i przezroczysta ciecz – to jedyna naprawdę produkowana w Europie nikotyna.

  Nikotyna ze zdjęcia po lewej stronie nie została sprowadzona z Azji, ale wyestrahowana z liści tytoniu, z użyciem technologii ekstrakcji  CO2 w stanie nadkrytycznym, bez użycia jakichkolwiek rozpuszczalników pochodzenia petrochemicznego. W tym samym procesie powstaje inny z naszych produktów, naturalny aromat tytoniowy (NET).

 • hnb.jpg

  Heat-not-burn w Polsce – jesteśmy pierwsi, jesteśmy lepsi.

  2017-03-20 14:03

  Ostatnio dużą popularność zdobywają urządzenia o nazwie „heat not burn” - HNB- (więcej informacji tutaj), które są promowane przez firmy z tzw. Big Tobacco. Nie wydaje się, żeby była to bezpośrednia konkurencja do e-liquidów – HNB kierowane są do innej grupy docelowej, ponieważ kierowane są do palaczy „analogów”, czyli tradycyjnych papierosów. Cała sprawa zasadniczo polega na tym, że do pojemnika wkładany jest tytoń wraz z substancją, „której nazwa jest utrzymywana w tajemnicy”, następnie całość jest podgrzewana, a wydzielana para wdychana przez palacza.